Σε κινητοποίηση για καθαρισμό περιοχών από ανεξέλεγκτους σκουπιδότοπους προχώρησε ο Δήμος Πλατανιά, μετά και από σχετικά δημοσιεύματα των “Χανιώτικων νέων”.
Hδη, όπως ανακοίνωσε χθες ο Δήμος Πλατανιά, δημοτικό συνεργείο «πραγματοποίησε αποκομιδή και καθαρισμό από ογκώδη και άλλα απορρίμματα, που παράνομα είχαν εναποτεθεί παράπλευρα σε κάδους συλλογής απορριμάτων, στην Τοπική Κοινότητα Κολυμπαρίου».
Με σχετική ανακοίνωσή του ο Δήμος Πλατανιά παρακαλεί τους δημότες, «όταν υποπίπτουν στην αντίληψή τους, τέτοιου είδους παράνομες ενέργειες, να ενημερώνουν τις αρμόδιες Υπηρεσίες και τον Δήμο Πλατανιά άμεσα για τον παραβάτη ή το όχημα, που κάνει την παράνομη εναπόθεση».
Κινητοποίηση για παράνομους σκουπιδότοπους από το δήμο Πλατανιά
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)