Μετά από την ανακοίνωση των νέων μέτρων για τον περιορισμό της διασποράς του Covid-19 η Δημοτική Επιχείρηση Ύδρευσης Αποχέτευσης Χανίων, ενημερώνει τους καταναλωτές της ότι τα ταμεία της Δ.Ε.Υ.Α.Χ. θα συνεχίσουν να παραμένουν κλειστά.
Υπενθυμίζεται ότι οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να χρησιμοποιούν τα τηλέφωνα 28210-36280, 28210-36286 και 28210-36287 για την εξυπηρέτησή τους, ενώ η δια ζώσης διεκπεραίωση των αιτημάτων τους θα γίνεται μόνο σε επείγουσες περιπτώσεις και υποχρεωτικά κατόπιν ραντεβού.
Παράλληλα, η εξόφληση των λογαριασμών μπορεί να πραγματοποιείται μέσω της ιστοσελίδας της επιχείρησης (www.deyach.gr) είτε με εγγραφή στην εφαρμογή e-Services ή μέσω της εφαρμογής i-Bill.
Τέλος, γνωστοποιείται ότι με απόφαση του Διοικητικού Συμβουλίου της Δ.Ε.Υ.Α.Χανίων δε θα γίνονται διακοπές υδροδότησης στην περίοδο του lockdown.
Κλειστά θα παραμείνουν τα ταμεία της Δ.Ε.Υ.Α.Χ.
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)