Λόγω των παρατεταμένων υψηλών θερμοκρασιών που επικρατούν δεν θα επιτρέπεται η είσοδος των επισκεπτών στον Εθνικό Δρυμό Σαμαριάς το Σάββατο 1/7 και την Κυριακή 2/7 όπως γνωστοποίησε η Δ/νση Δασών Χανίων.
Κλειστό το φαράγγι της Σαμαριάς λόγω καύσωνα
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)
Λόγω των παρατεταμένων υψηλών θερμοκρασιών που επικρατούν δεν θα επιτρέπεται η είσοδος των επισκεπτών στον Εθνικό Δρυμό Σαμαριάς το Σάββατο 1/7 και την Κυριακή 2/7 όπως γνωστοποίησε η Δ/νση Δασών Χανίων.
Είχατε κάποια επίσημη ενημέρωση ότι στις 15 Αυγούστου το φαράγγι της Σαμαριας έκλεισε στις 12.30 μ.μ. για τους επισκέπτες,έχοντας στην είσοδο μια χειρογραφη σημείωση “λόγω υψηλών θερμοκρασιών”; Γιατί εγώ δε μπόρεσα να βρω κάποια επίσημη ανακοίνωση από κάποιο γραφείο πολιτικής προστασίας στο διαδίκτυο