Πέμπτη, 15 Αυγούστου, 2024

Κύπελλο Ελλάδας: Στην παράταση το Αιγάλεω 2-1 τα Χανιά

Παρότι προηγήθηκαν στο α’ ημίχρονο τα Χανιά ηττήθηκαν από το Αιγάλεω στην Καλλιθέα με 2-1 στην παράταση και αποκλείστηκαν από τη συνέχεια του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι φιλοξενούμενοι φωνάζουν για το πέναλτι με το οποίο ισοφαρίστηκαν ενώ περισσότερο και από τον αποκλεισμό τους “πόνεσε” η αποβολή δύο παικτών τους -μία κόκκινη είδαν και οι γηπεδούχοι.
Τα Χανιά προηγήθηκαν στο σκορ με πέναλτι του Μπαϊροβιτς στο 40’ το οποίο κέρδισε ο Κογιέτε από τον Μαγκάκη. Λίγο μετά την έναρξη του β’ ημιχρόνου στο 47’ σε πέσιμο του Τριμμάτη ο διαιτητής ανακάλυψε νέα πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Τσιλιγκίρης.
Η κανονική διάρκεια δεν είχε άλλο τέρμα παρά μόνο δύο κόκκινες στο 84’ σε αψιμαχία των Τσιλιγκίρη και Τριανταφυλλάκου. Με την έναρξη της παράτασης στο 93’ ο Χοτζάλι έκανε την ανατροπή ενώ οι Χανιώτες ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 9 παίκτες καθώς αποβλήθηκε και ο Παναγιωτούδης στο 114’.

Ακολουθήστε τα Χανιώτικα Νέα στο Google News στο Facebook και στο Twitter.