Μια μεγάλη ποσότητα ελαιόλαδου έχει συγκεντρώσει η “Ενωτική Ομοσπονδία Αγροτικών Συλλόγων”, οι αγρότες δηλαδή του μπλόκου στα Μεγάλα Χωράφια. Μια ποσότητα που θα διατεθεί για τους πλημμυροπαθείς της Μάνδρας όπως μαθαίνουμε και που αναμένεται να μεταφερθεί στην πληγείσα από τις πλημμύρες περιοχή, εντός των επόμενων ημερών. Σίγουρα μια άξια συγχαρητηρίων πρωτοβουλία των αγωνιζόμενων αγροτών που δείχνουν ότι εννοούν ό,τι λένε για στήριξη των αδύνατων λαϊκών στρωμάτων.