Πέμπτη, 18 Ιουλίου, 2024

Λευκή ισοπαλία ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – ΟΦΙ ήττα της Παλαιόχωρας στις Αρχάνες

Μάλλον ως θετικό αποτέλεσμα μπορεί να χαρακτηριστεί για την ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ η λευκή ισοπαλία που παραχώρησε στον πρωτοπόρο ΟΦΙ. Με πολλές απουσίες και με μόλις 17 παίκτες στην αποστολή οι γηπεδούχοι στάθηκαν πολύ καλά και έχασαν μερικές καλές ευκαιρίες στο α’ ημίχρονο όπως με τον Τσίτα που αστόχησε για λίγο. Στο β’ 45λεπτο η ομάδα της Ιεράπετρας ήταν πιο επικίνδυνη όμως τελικά άφησε δύο βαθμούς στις Μουρνιές, μία απώλεια που έγινε πιο οδυνηρή από τη στιγμή που ο Εθνικός κατάφερε στις καθυστερήσεις να πάρει τη νίκη στη Σαλαμίνα.

Στις Αρχάνες το πρώτο ημίωρο του αγώνα είχε ένα τρελό ρυθμό αφού σημειώθηκαν 5 γκολ. Ετσι ο τοπικός Γιούχτας βρέθηκε στο ημίχρονο να προηγείται με 3-2 παρότι η Παλαιόχωρα βρήκε δύο φορές δίχτυα (1-1 με τον Νικόλτση στο 16′ και 2-1 με τον Παλιάτσιο στο 30′). Ομως στο β’ ημίχρονο ήταν οι γηπεδούχοι που σκόραραν μία ακόμα φορά σφραγίζοντας τη νίκη.