Λύση στο πρόβλημα της ύδρευσης των Βουκολιών δίνουν ΔΕΥΑΒΑ και ΟΑΚ που κατάθεσαν μία πρόταση για χρηματοδότηση στο ΕΣΠΑ της Περιφέρειας Κρήτης. Το έργο ύψους 3 εκ. ευρώ αφορά την αντικατάσταση του δικτύου και της υδρομάστευση στα Λαχιανά και κατατέθηκε και επίσημα στην Περιφέρεια για υδροάρδευση όπως ανακοίνωσαν ο δήμαρχος Πλατανιά Γ. Μαλανδράκης, ο Διευθύνων Σύμβουλος του Ο.Α.Κ. Φ. Καζάσης και ο Γ. Σταματάκης προέδρος της ΔΕΥΑΒΑ.
Λύση στο πρόβλημα των Βουκολιών από την ΔΕΥΑΒΑ
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)