Σε μια πολύ μεγάλη ανταπόκριση από την πλευρά του κόσμου προσβλέπουν στον ΑΟΧ/Κισσαμικό για το ματς-ντέρμπι το Σάββατο απέναντι στον ΟΦΗ. Ηδη, με την ομάδα να πολιορκεί πλέον την 3η θέση, περιμένουν ότι ο κόσμος θα δώσει δυναμικό παρών, ενισχύοντας την προσπάθεια των παικτών.
Ουσιαστικά, ένα ακόμα νικηφόρο αποτέλεσμα θα φέρει σε μια ακόμα καλύτερη θέση ισχύος το συγκρότημα του Γιώργου Πετράκη. Μάλιστα, μεγάλο ενδιαφέρον παρουσιάζει πώς θα εξελιχθεί η προετοιμασία από αγωνιστικής πλευράς γι’ αυτή την εβδομάδα, με το ματς με τον ΟΦΗ να χαρακτηρίζεται ως… ανόδου.