Σχεδόν με μία ώρα καθυστέρηση “έδεσε” στην Σούδα το πλοίο “Έλυρος” το οποίο εκτελούσε το δρομολόγιο Πειραιάς – Χανιά. Η καθυστέρηση οφείλεται σε έκτακτο ιατρικό περιστατικό το οποίο έχρηζε άμεσης ιατρικής περίθαλψης. Σύμφωνα με πληροφορίες, επιβάτης του πλοίου ενώ βρισκόταν σε εξέλιξη το δρομολόγιο Πειραιάς – Χανιά, αισθάνθηκε έντονη αδιαθεσία. Άμεσα ειδοποιήθηκαν οι αρμόδιες αρχές και “σηκώθηκε” ελικόπτερο της Πολεμικής Αεροπορίας το οποίο προσέγγισε το πλοίο και μετέφερε τον ασθενή στο Γενικό Νοσοκομείο Χανίων.
Με καθυστέρηση “έδεσε” το πλοίο της γραμμής στα Χανιά
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)