Με ελικόπτερο Super Puma μεταφέρθηκε σήμερα το απόγευμα στο Ηράκλειο ασθενής από την Κάρπαθο, η υγεία του οποίου βρισκόταν σε κρίσιμη κατάσταση, προκειμένου να νοσηλευθεί στη ΜΕΘ του Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου Ηρακλείου.
Ωστόσο, επειδή δεν υπήρχε διαθέσιμη κλίνη στη ΜΕΘ του ΠΑΓΝΗ, ο ασθενής με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ μεταφέρθηκε στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του Νοσοκομείου Ρεθύμνης.
Μεταφορά ασθενούς με Super Puma από την Κάρπαθο στην Κρήτη
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)