Ένα «µεγάλο ευχαριστώ» λέει ο Μιχάλης Αεράκης, στους συντοπίτες του αλλά και σε όλους τους πολίτες στην Ελλάδα που τον τίµησαν µε την ψήφο τους στις Ευρωεκλογές της περασµένης Κυριακής.
Πανελλαδικά, ο Μιχάλης Αεράκης έλαβε 37.241 ψήφους, εκ των οποίων οι 13.290 στην Περιφέρεια Κρήτης και οι 3.259 στον νοµό Χανίων, όπου ήρθε πρώτος µεταξύ των υποψηφίων του ΠΑΣΟΚ.
Ο ίδιος δηλώνει πως «ο αγώνας συνεχίζεται», όπως συνεχίζεται και ο καθηµερινός εργασιακός του “µαραθώνιος” µε τα γυρίσµατα για τον “Σασµό”, ενώ παράλληλα σχεδιάζει και αυτά που θα κάνει για τη νέα χρονιά.
Μιχ. Αεράκης: «Ο αγώνας συνεχίζεται»
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)