Μέσα σε κλίμα συγκίνησης και βουβού πόνου πραγματοποιήθηκαν το πρωί της Κυριακής τα αποκαλυπτήρια του μνημείου που είναι αφιερωμένο στη μνήμη του ιπτάμενου Αντιπτεράρχου Χρήστου Μουλά ο οποίος έχασε τη ζωή του όταν το Καναντέρ στο οποίο ήταν κυβερνήτης συνετρίβη κατά την διάρκεια κατάσβεσης φωτιάς στην Κάρυστο.
Νωρίτερα, πραγματοποιήθηκε το ετήσιο μνημόσυνο στον Ι.Ν. Αγ.Σεργίου.
Αναλυτικό ρεπορτάζ στα “Χανιώτικα νέα” της Δευτέρας