«Bullying = Βιασμός της Αξιοπρέπειας» είναι ο τίτλος της ημερίδας που θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα, στις 6μ.μ., στο Σπίτι του Πολιτισμού στο Ρέθυμνο, στη μνήμη του αδικοχαμένου φοιτητή της Γαλακτοκομικής Σχολής Ιωαννίνων Βαγγέλη Γιακουμάκη.
Oμιλητές θα είναι ο Κωσταντίνος Γιαννόπουλος, πρόεδρος από το Χαμόγελο του Παιδιού, ο Γεώργιος Παπαπροδρόμου ,Διευθυντής Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος της ΕΛ.ΑΣ και ο καθηγητής μαθησιακών δυσκολιών Γεώργιος Παυλίδης.
Η ημερίδα συνδιοργανώνεται από τον Πανελλήνιο Σύλλογο Δυσλεξίας και Διάσπασης Προσοχής, το Χαμόγελο του Παιδιού, την Ιερά Αρχιεπισκοπή Κρήτης και το Ευρωπαϊκό Δίκτυο Ενάντια στο Σχολικό Εκφοβισμό – ‘ΕAΝ’.
Μνήμη Βαγγέλη Γιακουμάκη
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)