Πέμπτη, 15 Αυγούστου, 2024

NBA: Νίκη με μεγάλη ανατροπή οι Μπακς

Την 52η νίκη τους (έχουν και 17 ήττες) πανηγύρισαν τα ξημερώματα στο Μαϊάμι οι Μιλγουόκι Μπακς, επικρατώντας 113-98 των Χιτ (ρεκόρ 32 νίκες-36 ήττες), με την ομάδα του Γιάννη Αντετοκούνμπο (που είχε και πάλι εξαιρετική παρουσία) να “επιστρέφει” από το -23.

Σύμφωνα με την ιστοσελίδα sport24.gr οι Μπακς έκαναν την ανατροπή της χρονιάς, αφού βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 23 πόντους στην πρώτη περίοδο και με 20 στο ημίχρονο, ενώ ισοφάρισαν και τη μεγαλύτερη ανατροπή της ιστορίας τους, επικρατώντας τελικά εύκολα (ξέφυγαν ακόμα και με +18 στην τέταρτη περίοδο).

Ο Αντετοκούνμπο “άγγιξε” το τριπλ-νταμπ έχοντας 33 πόντους (11/15 δίποντα, 1/4 τρίποντα, 8/11 βολές), 16 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 2 κλεψίματα, 3 τάπες και 6 λάθη, στα 35 λεπτά που αγωνίστηκε.