Η παιδοχειρουργός Παρασκευή Ορφανουδάκη είναι η νεά πρόεδρος του Ιατρικού Συλλόγου Χανίων. Μετά την επικύρωση των αποτελεσμάτων των εκλογών της 12/10/2014 από την Περιφερειακή Ενότητα Χανίων, το νέο Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου κατά τη συνεδρίασή του συγκροτήθηκε σε σώμα ως έξης : Πρόεδρος: Παρασκευή Ορφανουδάκη, Παιδοχειρουργός, Αντιπρόεδρος Αντώνιος Κρασουδάκης Νευροχειρουργός, Γεν. Γραμματέας Μιχαήλ Τζανακάκης Ωτορινολαρυγγολόγος, ταμίας Θεοδωράκη Εμμανουέλα Ωτορινολαρυγγολόγος και μέλη: Βουλγαρίδης Μηνάς Πνευμονολόγος, Λιονάκη Ελευθερία Αναισθησιολόγος, Μανιμανάκη Αικατερίνη Ορθοπαιδικός, Μπαρδάτσου Βουλγαρίδου Νίκη Αναισθησιολόγος, Μπατάκης Χαράλαμπος Μαιευτήρας –Γυν/γος, Παπαδακάκης Μιχαήλ Νευροχειρουργός και Πετράκης Γεώργιος Ειδικ/μενος Χειρ/γικής.
Νέα πρόεδρος η Παρασκευή Ορφανουδάκη
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)