Η πρώτη μεταγραφή για την Παλαιόχωρα είναι παίκτης από την ομάδα στην οποία εργαζόταν ο νέος της προπονητής, αφού χθες ανακοινώθηκε η συμφωνία με τον Αλέξανδρο Χιντασέλι. Πρόκειται για έναν 24χρονο αριστερό εξτρέμ που την περασμένη χρονιά συνεργάστηκε με τον Αστέριο Θέμελη στον ΑΠΕ Λαγκαδά. Το χαρακτηριστικό του νέου ποδοσφαιριστή της Παλαιόχωρας είναι ότι έχει περάσει από γνωστές ομάδες, όπως ο Αρης, η Δόξα Δράμας και η Καλλονή.
Η ανακοίνωση αναφέρει τα εξής: «Ο Αθλητικός Ομιλος Παλαιοχωρας ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με τον ποδοσφαιριστή Αλέξανδρο Χιντασέλι. Εναν παίκτη με παραστάσεις από Β’ και Γ’ Εθνική (Αρης-Καλλονή-Δόξα Δράμα-Α.Ο Καρδίας-ΑΠΕ Λαγκαδά), που είναι αριστεροπόδαρος μέσος. Καλώς ήρθες Αλέξανδρε στην οικογένειά μας!».