Ο Λευτέρης Κοπάσης εκλέχθηκε νέος πρόεδρος του ΤΕΕ τμ. Δυτικής Κρήτης από τα μέλη της αντιπροσωπεία του Τεχνικού Επιμελητηρίου που ψήφισαν το βράδυ της Δευτέρας στα Χανιά. Αντιπρόεδρος εκλέχθηκε ο Σπύρος Σοφιανός.
Η εκλογή νέου προέδρου προέκυψε μετά την παραίτηση του Γιάννη Στρογγυλού. Σημειώνεται ότι οι εκλογές για την αντιπροσωπεία και τη διοικούσα του ΤΕΕ πραγματοποιούνται το ερχόμενο Φθινόπωρο.
O Λευτέρης Κοπάσης νέος πρόεδρος του ΤΕΕ τμ. Δυτικής Κρήτης
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)
Άξιο στέλεχος ο Λευτέρης, με πείρα στο ΤΕΕ και τα θέματα του. Μακάρι να προλάβει να κάνει κατι στο σύντομο διάστημα και σε αυτές τις δύσκολες συνθήκες για τους μηχανικούς…