Άσχημες εικόνες συνεχίζουν να καταγράφονται σε περιοχές του Αποκόρωνα, με κάδους απορριμμάτων να ξεχειλίζουν και να παραμένουν έτσι για αρκετές ώρες.
Το πρόβλημα σχετίζεται με την απουσία Σταθμού Μεταφόρτωσης Απορριμμάτων στον Δήμο, καθώς στη χωροθέτησή του συνεχίζουν να υπάρχουν αντιδράσεις, παρά τις διαβεβαιώσεις της δημοτικής Αρχής για τη λειτουργικότητα και την ασφάλεια.
Η φωτογραφία είναι από αναγνώστριά μας στην Αλμυρίδα, η οποία εκφράζει την απογοήτευσή της για την εικόνα που αντικρίζουν ντόπιοι κι επισκέπτες του χωριού.