Αποφάσεις έγκρισης οδοιπορικών για τον δήμαρχο Χανίων και αντιδημάρχους αναρτήθηκαν χθες στη “Διαύγεια”. Eτσι, για τη μετακίνηση και διαμονή του κ. Σημανδηράκη στην Ελευσίνα (7-8 Νοεμβρίου για συμμετοχή στη συνάντηση “Πολιτισμός 2030”), εγκρίθηκαν 480 ευρώ. Για τη μετακίνηση της Ελένης Ζερβουδάκη στο Eρντινγκ της Γερμανίας (5-7 Νοεμβρίου για την Ελληνογερμανική Συνέλευση) εγκρίθηκε ημερήσια αποζημίωση 170 ευρώ. Για τη μετακίνηση του Αναστάσιου Αλόγλου στα Ιωάννινα (7-9 Νοεμβρίου για συμμετοχή σε εκδήλωση) εγκρίθηκαν 210 ευρώ.
Οδοιπορικά για δήμαρχο και αντιδημάρχους
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)