Ορκίστηκε-λόγω απουσίας του Περιφερειάρχη Σταύρου Αρναουτάκη-από την εντεταλμένη Περιφερειακή Σύμβουλο Θεανώ Βρέντζου Σκορδαλάκη (βάσει κανονισμού), παρουσία του Προέδρου του Περιφερειακού Συμβουλίου Γιώργου Πιτσούλη, νέος Περιφερειακός Σύμβουλος ο Γιώργος Πιαγκαλάκης από την παράταξη «Ανυπότακτη Κρήτη».
Ο κ. Πιαγκαλάκης, πολιτικός μηχανικός στο επάγγελμα, αναλαμβάνει καθήκοντα Περιφερειακού Συμβούλου, στη θέση του πρώην Περιφερειακού Συμβούλου Ανδρέα Λιοδάκη.
Η κ. Θ. Βρέντζου και ο πρόεδρος του Περιφερειακού Συμβουλίου Κρήτης Γ. Πιτσούλης, ευχήθηκαν στον κ. Πιαγκαλάκη καλή θητεία και καλή συνεργασία.
Παρούσα στην διαδικασία της ορκωμοσίας ήταν και η γενική διευθύντρια της Περιφέρειας Κρήτης Χρύσα Ελευθερίου.
Ορκίστηκε ο νέος Περιφερειακός Σύμβουλος Γ. Πιαγκαλάκης
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)