Σαφώς ανώτερο το Καλτσέτο επικράτησε την Κυριακή το πρωί στο γήπεδο Σούδας με 5-0 στον τελικό του Κυπέλλου Κ14 του Μινωταύρου και κατέκτησε για πρώτη φορά το τρόπαιο.
Στο 8′ ο Γοναλάκης με ωραίο συρτό σουτ άνοιξε το σκορ, στο 19′ τροφοδότησε τον Κλάδη που με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και στην εκπνοή του α’ 35λεπτου ο Αμαραντίδης με ατομική προσπάθεια έγραψε το 3-0. Στο β’ μέρος στο 55′ ο Κοτζαμιχάλης με διπλή προσπάθεια και στο 61′ ξανά ο Κλάδης σφράγισαν τη νίκη. Καλύτερη στιγμή για τους τυπικά γηπεδούχους ένα δοκάρι του 25′ σε φάουλ του Ταχιράι ενώ δοκάρια είχε και για τους νικητές ο Κλάδης στο 9′ και στο 64′.