Τα «Νερά Κρήτης», πιστοποίησε η TÜV HELLAS (TÜV NORD). Σύμφωνα με σχετική ανακοίνωση, μετά από επιθεώρηση στις εγκαταστάσεις της εταιρείας στα Χανιά, έγινε η επαναπιστοποίηση με τα διεθνή πρότυπα ΙSO 22000:2018, ISO 9001:2015 και FSSC 22000 version 5.1 καθώς και το τεχνικό πρωτόκολλο IFS Food Version 7. Όπως αναφέρει η ανακοίνωση, η διαδικασία αφορά το Σύστημα Διαχείρισης Ασφάλειας Τροφίμων της εταιρείας, έχοντας ως πεδίο εφαρμογής την εμφιάλωση νερού σε φιάλες PET.
Πιστοποίηση TÜV για τα “Νερά Κρήτης”
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)