Δύο προπονήσεις περιλάμβανε το χθεσινό πρόγραμμα για τον Πλατανιά, που ήταν οι πρώτες μετά την επιστροφή της ομάδας από την Ξάνθη. Η ουσία είναι ότι το συγκρότημα του Πάουλο Κάμπος προσπαθεί να κοιτάξει μπροστά, αφήνοντας ό,τι έγινε στο ματς με τον Αρη Αβάτου. Η πρόκριση στο Κύπελλο θα ήταν μια καλή προοπτική για τον Πλατανιά για λόγους κύρους αλλά και από οικονομικής πλευράς, αλλά σε κάθε περίπτωση, η προτεραιότητα ήταν και παραμένει το πρωτάθλημα, εκεί όπου ο Πλατανιάς θέλει να είναι ετοιμοπόλεμος και ειδικότερα να παρουσιάσει επί του πρακτέου το τι ομάδα είναι, διότι αυτή τη στιγμή σίγουρα δείχνει να θέλει αρκετό χρόνο για να φανερώσει τα χαρίσματα που έχει.
Από εκεί και πέρα, δεν ξεκαθαρίζεται αν θα γίνει κάποιο φιλικό, που στην προετοιμασία φάνηκε να είναι ένα δύσκολο ζήτημα γενικά για τον Πλατανιά.