Μετά από καιρό φαίνεται ότι ο Πλατανιάς θα μπορούσε να παίξει πλήρης στην Πάτρα απέναντι στην Παναχαϊκή. Αυτή τη στιγμή, προβλήματα δεν υπάρχουν για τον Γιάννη Τάτση, που σε σχέση με τον αγώνα με τον Αιγινιακό συγκεκριμένα θα μπορεί να υπολογίζει στους Μποσέτι και Κόρτσταμ. Μένει να φανεί βέβαια πώς θα ολοκληρωθεί η προετοιμασία, με την τελευταία προπόνηση πριν την αναχώρηση της αποστολής να γίνεται αύριο.
Από εκεί και πέρα, είναι σημαντικό για τον Πλατανιά ότι παρά τις απουσίες, έδειξε στο ματς τουλάχιστον που πέρασε να έχει ένα “βάθος” σε επιλογές παικτών. Αναφορά μπορεί να γίνει στον Τσακμάκη, μέλος μέχρι πρόσφατα της Κ20 που μπήκε στο παιχνίδι και ετοίμασε το δεύτερο γκολ στον Μιγκέλ… Οπως επίσης, σε αυτό το παιχνίδι δόθηκε η ευκαιρία να παίξουν μαζί από το ξεκίνημα δύο ξένοι που υπάρχουν στο ρόστερ, ο Λάζιτς και ο Μάικιτς, ο τελευταίος κιόλας για πρώτη φορά ως βασικός, έχοντας μια πολύ καλή απόδοση.