Η Ελλάδα θρηνεί τις ζωές που χάθηκαν. Η Ελλάδα πονά για τις οικογένειες και τους ανθρώπους που ξεσπιτώθηκαν.
Η Ελλάδα παράλληλα στέκεται με αλληλεγγύη στους πληγέντες της Αττικής καθώς κάτοικοι άνοιξαν τα σπίτια τους για να φιλοξενήσουν όσους έμειναν άστεγοι για όσο διάστημα χρειαστεί ή προσέφεραν είδη πρώτης ανάγκης γι’ αυτούς τους ανθρώπους.
Στο πλευρό τους και τα Χανιά με το Κοινωνικό Ιατρείο – Φαρμακείο Αλληλεγγύης από προχθές το μεσημέρι, να συλλέγει είδη πρώτης ανάγκης με μεγάλη ανταπόκριση από τους πολίτες.
Η Ελλάδα δακρύζει, πενθεί, συμπαρίσταται…