Σε καλό δρόμο βρίσκεται ο οικισμός για τους πολύτεκνους πίσω από το Νοσοκομείο Χανίων. Όπως επισήμανε στο περιθώριο της συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Χανίων σήμερα το απόγευμα που επικαιροποίησε πολεοδομικό θέμα που αφορά τον οικισμό, ο πρόεδρος του Συλλόγου Πολυτέκνων πατήρ Ευτύχης Ανδρουλάκης:«Μένουν λίγα ακόμα ώστε να τελειώσει η διαδικασία της πολεοδόμησης. Δυστυχώς τα τελευταία χρόνια η υπόθεση πήγε πίσω, ενώ είχε προχωρήσει η όλη διαδικασία. Πλέον μένουν κάποιες εγκρίσεις μόνο από το ΥΠΕΚΑ ώστε να είναι οικοδομήσιμα τα οικόπεδα 400 στρεμμάτων το καθένα που έχουμε εξασφαλίσει για μέλη μας».
Προχωράει ο οικισμός των Πολυτέκνων
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)