Κάτω από δύσκολες συνθήκες πραγματοποιήθηκε η προπόνηση χθες το απόγευμα για τον Πλατανιά, αφού λόγω των θυελλωδών ανέμων το πρόγραμμα έγινε αναγκαστικά στο γυμναστήριο. Από εκεί και πέρα, οι κακές καιρικές συνθήκες δεν επιτρέπουν έτσι ώστε να παιχθεί φιλικό εντός του επομένου διήμερου, από την άλλη, ο Κάμπος επιθυμεί να γίνει φιλικό την Τετάρτη, αν και αντίπαλος ακόμα δεν έχει βρεθεί.
Από εκεί και πέρα, στον Πλατανιά δεν είναι ουσιαστικά αρνητικοί ακόμη και στο ενδεχόμενο να ξεκινήσει το πρωτάθλημα στο τέλος του επόμενου μήνα, με την εξήγηση ότι η ομάδα είναι καινούργια, αλλά και με δεδομένο ότι η προετοιμασία ξεκίνησε αρχές Αυγούστου.