Από τον Κυνηγετικό Σύλλογο Σητείας ανακοινώθηκε ότι την Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου στις 6 το απόγευμα στην περιοχή Συκιάς – Σητείας συνελήφθη ένας ημεδαπός από τον Ομοσπονδιακό θηροφύλακα και τους θηροφύλακες του Κυνηγετικού Συλλόγου Σητείας, να κυνηγάει εντός του καταφυγίου άγριας ζωής. Όπως αναφέρει η σχετική ανακοίνωση εις βάρους του συλληφθέντα υποβλήθηκε μήνυση και οδηγήθηκε στο αυτόφωρο.
Σύλληψη για κυνήγι σε Καταφύγιο Άγριας Ζωής
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)