Κανονικά διεξάγεται σήμερα στο γήπεδο του Βάμου το ποδοσφαιρικό τουρνουά που διοργανώνει η Κορωνίδα με στόχο την ενίσχυση της μικρής Ευαγγελίας Καστρινάκη που νοσηλεύεται στο Λονδίνο. Εκτός της οικοδέσποινας ομάδας του Βάμου θα λάβουν μέρος επίσης η Επισκοπή (ομάδα Α’ ΕΠΣ Ρεθύμνου), ο Απόλλωνας Αγίου Ιωάννη και ο Τιτάνας Καλυβών.
Η ώρα έναρξης των αγώνων είναι 17:00, ενώ η κλήρωση για τα ζευγάρια του τουρνουά θα γίνει λίγη ώρα πριν τη σέντρα Θυμίζουμε ότι προς στιγμήν μετά την εξεύρεση των χρημάτων για να μπορέσει να κάνει το μικρό κορίτσι το ταξίδι είχε “παγώσει” η διεξαγωγή του τουρνουά όμως τελικά καθώς θα έξοδα για τη διαμονή και τη νοσηλεία στην βρετανική πρωτεύουσα είναι ιδιαίτερα υψηλά κρίθηκε ότι αξίζει να γίνει άμεσα.