Ολοκληρώνεται στο αεροδρόμιο Μάλεμε το δεκαήμερο ελεύθερης πτώσης, το οποίο διοργανώνουν ο Παγκρήτιος Σύλλογος Ελεύθερης Πτώσης Skydive Crete με τον Δήμο Πλατανιά, αλλά και σε συνεργασία με τον Skydive Sardegna
Σήμερα στις 18.30 θα πραγματοποιηθεί η τελετή λήξης με τους Χανιώτες να έχουν έτσι την ευκαιρία να παρακολουθήσουν ένα μοναδικό θέαμα στο ιστορικό αεροδρόμιο στο οποίο έχει στηθεί και μία μικρή έκθεση φωτογραφίας, ζωγραφικής και υλικού πολέμου, με θέμα τη Μάχη της Κρήτης στο Μάλεμε.