Μέχρι την Πέμπτη 14 Αυγούστου μπορούν να στέλνουν τα εκθέματά τους όσοι θέλουν να συμμετάσχουν στη Γιορτή Λαδιού που διοργανώνει ο Δήμος Πλατανιά και το Ινστιτούτο Ελιάς και Υποτροπικών Φυτών Χανίων σε συνεργασία με την Περιφέρεια Κρήτης – Π.Ε. Χανίων και το Διεθνές Συμβούλιο Ελαιολάδου (International Olive Council – IOC) και με την υποστήριξη της Ορθόδοξης Ακαδημίας Κρήτης, στις 23 – 24 Αυγούστου 2014 Γιορτή Ελιάς και Λαδιού στη Δ.Ε. Κολυμπαρίου Δήμου Πλατανιά. Συμμετοχές και εκθέματα κατατίθενται στο Δημοτικό Κατάστημα Κολυμπαρίου (πρώην Δημαρχείο), Κολυμπάρι Τ.Κ. 73006. Για περισσότερες πληροφορίες για τη διοργάνωση μπορείτε να επικοινωνήσετε τηλεφωνικά στα 2821340025, 2821340002 και μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο plataniasolive@gmail.com.