Το τελευταίο αντίο είπαν χθες συγγενείς, φίλοι, συνάδελφοι, αλλά και απλοί Χανιώτες, στον πρώην αντιδήμαρχο Χανίων Μιχάλη Ντάλλα ο οποίος έφυγε τα ξημερώματα της Κυριακής από τη ζωή σε ηλικία 68 ετών.
Η νεκρώσιμη ακολουθία εψάλη στον Ιερό Ναό Αγίου Νικολάου στο Μεϊντάνι, ενώ η ταφή έγινε στο νεκροταφείο των Καλυβών. Ο Μιχάλης Ντάλλας διετέλεσε αντιδήμαρχος Χανίων και πρόεδρος της Δ.Ε.Υ.Α.Χ. επί δημαρχίας Κυριάκου Βιρβιδάκη. Ο θάνατός του οφείλεται σε παθολογικά αίτια.
ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
Στο μεταξύ, οι συνεδριάσεις του Δημοτικού Συμβουλίου, που ήταν προγραμματισμένες για χθες μετατέθηκαν για σήμερα, στις 3 μ.μ. και 6 μ.μ., με τα ίδια θέματα ημερήσιας διάταξης.