Τρίτη, 16 Ιουλίου, 2024

SL2: Ψυχρολουσία στην Ρόδο για τα Χανιά

Την κακή εμφάνισή της στη Ρόδο, στο γήπεδο του Διαγόρα πλήρωσαν τα Χανιά, τα οποία  ηττήθηκαν στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής με σκορ 3-1 από την ομάδα της Ρόδου.

Τα Χανιά γνώρισαν τον απόλυτο αιφνιδιασμό, καθώς σε 7 λεπτά αγώνα είχε δεχτεί δυο γκολ, ενώ με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-0.
Παρά την προσπάθεια στο δεύτερο ημίχρονο και τις ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν τα Χανιά δεν κατάφεραν να ξαναμπούν επί της ουσίας στην διεκδίκηση του θετικού αποτελέσματος. Το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν το σκορ σε 3-1 με τον Βουό στο 83′. Τα γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσαν οι Αντεσίνα στο 3′, Λεσάι στο 7′ και στο 30′.

Διαιτητής: Παπαγεωργόπουλος Γιάννης (Αργολίδας)
Α’ Bοηθός: Παύλος Χρήστος (Δυτ.Αττικής)
Β’ Bοηθός: Παναγιώτης Σπηλιώτης (Κορίνθου)
4ος Διαιτητής: Στεργιώτης Γιάννης (Αθηνών)

Διαγόρας (Θωμάς Γράφας): Σηφάκης, Αρίας, Μανωλάκης, Δημητρίου, Σταματούλλας, Μασούρας, Τσιαντούλας (72’ Μουντές), Λούκιτς (78’ Φέκκας), Αντεσίνα, Λεσάι (90′ Νικόλης), Μανιάς
Χανιά (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Νίκολιτς, Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Σερβιλάκης (19’ Σιλά), Τσορνομάζ (66’ Mπουρσέλης), Τσέλιος (76’ Μιούλερ), Λεμονής, Μανουσάκης (46’ Βουό), Κόλα (46’ Ντίας), Μάναλης