Στα Χανιά αναμένεται ο υφυπουργός Δικαιοσύνης Ιωάννης Μπούγας, αύριο Τετάρτη (24/07).
Σύμφωνα με πληροφορίες, ο κ. Μπούγας στις 9 το πρωί θα επισκεφτεί το Ειρηνοδικείο Βάμου, στις 11.30 τα δικαστήρια Χανίων για το κτηριακό και το βράδυ θα παραστεί στην εκδήλωση για τα 140 χρόνια του Δικηγορικού Συλλόγου Χανίων.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στις 8.30 το βράδυ στην αίθουσα εκδηλώσεων: “Αλκυών”.
Ο Δικηγορικός Σύλλογος Χανίων, από το έτος 1884 έως και σήμερα, μετρά 140 χρόνια παρουσίας και είναι ο ιστορικότερος και από τους παλαιότερους συλλόγους της Ελλάδας.