Στην Αθήνα θα βρίσκεται αύριο, Τρίτη 7/11/2017, ο Δήμαρχος Χανίων, Τάσος Βάμβουκας. Σύμφωνα με το σχετικό δελτίο τύπου του Δήμου Χανίων ο κ. Βάμβουκας «θα έχει συνάντηση για την προώθηση ζητημάτων του Δήμου με στελέχη του Υπουργείου Οικονομίας, Ανάπτυξης και Τουρισμού.
Επίσης, ο κ. Βάμβουκας θα συμμετάσχει στη συνεδρίαση του Διοικητικού Συμβουλίου του Επιμελητηρίου Ελληνο-κινεζικής Οικονομικής Συνεργασίας, στο οποίο είναι μέλος.
Τον Δήμαρχο Χανίων θα αναπληρώνει κατά την απουσία του, όπως ορίζεται, ο Αντιδήμαρχος, Μιχάλης Βλαχάκης»
Στην Αθήνα ο δήμαρχος Χανίων
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)