Σάββατο, 20 Ιουλίου, 2024

Στην τετράδα τα Χανιά 1-0 τον Διαγόρα

Πολύ μεγάλη νίκη για τα Χανιά το Σάββατο με 1-0 επί του Διαγόρα αφού όχι μόνο προσπέρασε την ομάδα της Ρόδου αλλά έπιασε και τον Εργοτέλη στην 4η θέση μετά τη νέα αποτυχία της ομάδας του Ηρακλείου. Μάλιστα ευνοϊκή ήταν και η γκέλα της Ξάνθης που παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στον ουραγό Καραϊσκάκη χάνοντας πέναλτι.
Στο α’ ημίχρονο δεν σημειώθηκε κάποιο τέρμα στον αγώνα των Περιβολίων παρότι και οι δύο ομάδες είχαν ορισμένες καλές στιγμές. Οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους στο β 45λεπτο και στο 61′ από μπαλιά του Δημητριάδη ο πολύ καλός Καμαρά με εκπληκτικό σουτ από πλάγια άνοιξε το σκορ. Στη συνέχεια κράτησαν εύκολα τη νίκη αφού οι φιλοξενούμενοι μονάχα στο 79′ με τον Κακκο έγιναν απειλητικοί.
*Πριν την έναρξη του αγώνα τα Χανιά πρόσφεραν ανθοδέσμη στον Αλέξανδρο Σελινιωτακη που φέτος αγωνίζεται στον Διαγόρα, για την πολυετή προσφορά του στην ομάδα.
Στους άλλους αγώνες Εργοτέλης – Τρίκαλα 2-3 και Ξάνθη – Καραϊσκάκης 1-1