Με δωρεά από ιδιωτικό ίδρυμα του Βελγίου, ύψους 13.500 ευρώ, εξοπλίστηκε με τρία ηλεκτρικά κρεβάτια, κρεβάτι θεραπειών bobath και τέσσερα αναπηρικά αμαξίδια, το ΚΗΦΑΑΜΕΑ στη λεωφόρο Καραμανλή.
Η παρουσίαση του εξοπλισμού έγινε το πρωί της Πέμπτης στο ΚΗΦΑΜΕΑ από την προϊσταμένη του Κέντρου, Αγγελική Καπλανίδου, παρουσία του αντιδημάρχου Στ. Μιχαηλάκη, ο οποίος είχε συμβάλλει για τη δωρεά.
Στήριξη Βέλγων στο ΚΗΦΑΑΜΕΑ
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)