Στις καθυστερήσεις έχασε η Παλαιόχωρα χθες τον πολύτιμο βαθμό στην Σαλαμίνα. Ενα αμφισβητούμενο πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Ράπτης διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για τον Αμπελακιακό, με την Παλαιόχωρα να γνωρίζει την πρώτη της ήττα εκτός έδρας μετά από τρία διαδοχικά “διπλά”.
Η ομάδα του Αστ. Θέμελη βρέθηκε να ισοφαρίζει με τον Πάγκαλο στο 73’, ενώ προηγουμένως είχε δύο δοκάρια με τον ίδιο παίκτη και τον Μανουσάκη το άλλο. Ο Αμπελακιακός είχε προηγηθεί με τον Χαλούλο στο 28’ και έφτασε στο 2-1 με το πέναλτι στο 93’…
Διαιτητής: Ρούσσος (Κορινθίας). Βοηθοί: Τριαντάφυλλος -Σανός (Κορινθίας)
Αμπελακιακός (Τάκης Αγγελάκης): Καρνέσης, Χαλούλος, Λιάτος, Μαούνης, Καμπούρης, Μπούτσης (88’ Κοκλιώτης), Λίτσι (82’ Σγούρδας), Κοφσανίδης, Σταφσουλάι, Ράπτης (90+4’ Ζότο), Λέκκας (69’ Σαρρηγιάννης).
Παλαιόχωρα (Αστέριος Θέμελης): Μαυρομιχάλης, Χιντασέλι (55’ Παλιάτσιος), Σπηλιώτης (46’ λ.τρ. Θεοδωράκης), Ράδης, Νικολίσης, Μανουσάκης, Κτιστόπουλος (80’ Κυριλλίδης), Ζαχαράκης, Γκούφας (55’ Δημητριάδης), Πάγκαλος, Κόλα