Το Λιμάνι της Σούδας επισκέφθηκε σήμερα το κρουαζιερόπλοιο Salamis Filoxenia της κυπριακής εταιρείας Salamis Cruise Lines. Το πλοίο στο οποίο επιβαίνουν 532 επιβάτες και 224 άτομα πλήρωμα, κατέφθασε στη Σούδα στις 8:00 προερχόμενο από την Μονεμβασιά και θα αναχωρήσει στις 17:00 με προορισμό το Καστελόριζο.
Πρόκειται για την πρώτη άφιξη της εταιρείας διαχείρισης Salamis Cruise Lines στο Λιμάνι της Σούδας, η οποία προσφέρει κρουαζιέρες στην Ανατολική Μεσόγειο τους καλοκαιρινούς μήνες που απευθύνονται κυρίως στην αγορά της Κύπρου.
Στο λιμάνι της Σούδας το κρουαζιερόπλοιο Salamis Filoxenia
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)