Άρχισε σήμερα στα Ιωάννινα το πανελλήνιο πρωτάθληματα άρσης βαρών όλων των ηλικιακών κατηγοριών (ανδρών-γυναικών, εφήβων-νεανίδων, παίδων-κορασίδων), στο οποίο μετέχει με πολυμελή αποστολή ο Α.Ο. Κύδων.
Συγκεκριμένα, με τον Χανιώτικο Όμιλο (που έχει στόχο να είναι και φέτος πρωταγωνιστής) θ’ αγωνιστούν οι: Λουράκη Βάγια, Κουναλάκη Ειρήνη, Κανέλλη Μαρίνα, Φραγκάκη Ειρήνη, Τζαμπαζάκη Αποστολία, Σαρρή Κωνσταντίνα, Τσουράκης Σοφοκλής, Ακριδάς Αλέξανδρος, Χατζηνικολάου Διονύσης, Γιορνταμηλάκης Στέλιος, Μαριανάκης Μανώλης, Νταγκουνάκης Γιάννης, Μενγκλεμπέη Ιβάν, Παπαδάκης Στέλιος, Βουρλάκης Λευτέρης, Κλωθάκης Κώστας, Κτενιαδάκης Μανώλης, Τζαμπαζάκης Αντώνης. Συνοδός είναι ο προπονητής του τμήματος, Μιχάλης Τζαμπαζάκης.
Η διοργάνωση θα ολοκληρωθεί την Κυριακή 21 Απριλίου.