Στον κόμβο Μουρνιών συγκεντρώθηκαν οι αγρότες της Ενωτικης Ομοσπονδίας που διαμαρτύρονται για την ακρίβεια. Στη συνέχεια πραγματοποίησαν μηχανοκίνητη πορεία μέχρι την Αντιπεριφέρεια. Σε συναντησή τους με τον Αντιπεριφερειάρχη Ν. Καλογερή ο πρόεδρος της Ενωτικής Ομοσπονδίας, Μανούσος Σταυριανουδάκης, ανέφερε τα αιτηματά τους ενώ προειδοποίησε πως ο αγώνας τους θα συνεχιστεί με μπλόκα.
Ο πρόεδρος της Ενωτικής Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων, Μανούσος Σταυριανουδάκης δήλωσε ότι στα αιτήματα τους είναι η επιδότηση από την κυβέρνηση ζωοτροφών και αγροεφοδίων για να μπορέσουν να συνεχίσουν να παράγουν προϊόντα.
Στους δρόμους οι αγρότες των Χανίων
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)