Συγκέντρωση έξω από το Αστυνομικό Μέγαρο Χανίων πραγματοποιούν μέλη και αλληλέγγυοι στην κατάληψη Ρόζα Νέρα μετά την προσαγωγή δύο ατόμων από αστυνομικούς.
Πρόκειται για μια κοπέλα που διαμαρτυρήθηκε όταν αστυνομικοί κατέβαζαν πανό έξω από την κατάληψη και από τα τείχη και έναν νεαρό που ήταν στη συγκέντρωση έξω από το Αστυνομικό Μέγαρο. Το περιστατικό ξεκίνησε στις 12 το μεσημέρι έξω από την κατάληψη όταν αστυνομικοί μετέβησαν για να κατεβάσουν τα πανό. Μετά την προσαγωγή της κοπέλας, ακολούθησε η συγκέντρωση έξω από το Αστυνομικό Μέγαρο.