Κάλεσμα στο συλλαλητήριο που οργανώνεται την Πέμπτη στις 7 μ.μ. στην πλατεία Αγοράς απηύθυνε χθες η Επιτροπή Αγώνα ενάντια στην Ελληνοαμερικανική Στρατιωτική Συμφωνία για τις Βάσεις, στην οποία συμμετέχουν εργατικά σωματεία, η Επιτροπή Ειρήνης Χανίων, Αγροτικοί Σύλλογοι, ο Σύλλογος Γυναικών Χανίων και φορείς του λαϊκού κινήματος,
Στην κινητοποίηση καλούν και οι Αγωνιστικές Κινήσεις Εκπαιδευτικών.
Συλλαλητήριο την Πέμπτη κατά των στρατιωτικών βάσεων
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)