Τη δημοπράτηση του έργου του κολυμβητηρίου το συντομότερο δυνατόν, κάτι που προϋποθέτει την προετοιμασία των μελετών, ζήτησε ο υφυπουργός Αθλητισμού Λευτέρης Αυγενάκης σε συνάντηση που είχε το απογευμα στο ξενοδοχείο Σαμαριά, με τη διοίκηση του Εθνικού Αθλητικού Κέντρου (ΕΑΚ). Ο κ. Αυγενάκης σημείωσε χαρακτηριστικά κατά την έναρξη της συνάντησης ότι “είμαστε στοχευμένοι ολοκληρωτικά” στο έργο αυτό.
Να σημειώσουμε ότι μόλις ολοκληρωθεί η συνάντηση με τη διοίκηση του ΕΑΚ ο κ. Αυγενάκης θα έχει συνάντηση με τη διοίκηση του ΟΑΚ και του ΝΟΧ και στη συνέχεια με τον δήμαρχο Αποκορώνου.