Το Σωματείο Καταθετών Χρυσής Επένδυσης και Αποδίδω της Τράπεζας Χανίων εν συντομία ΣΩ.ΚΑ.Χ.Ε.ΑΠ., ανακοίνωσε ότι « συναντήθηκε την Κυριακή 2/6 στο καφέ Jar στην Ανδρέα Παπανδρέου για να συζητήσουμε θέματα που αφορούν την πορεία των ανοικτών υποθέσεων που υπάρχουν με την Τράπεζα Χανίων».
Στην ανακοίνωσή του το Σωματείο αναφέρεται σστη δικαστική διαμάχη που έχει με την τράπεζα αναφέροντας ότι στη συνάντηση της Κυριακής συζητήθηκαν οι δικαστικές εξελίξεις, η ανάγκη «ενδυνάμωσης του σωματείου», η ανάγκη «δημοσιοποίησης, του θέματος μας, με όλα τα μέσα».