Συνεχίζεται έως τις 15 Απριλίου η συγκέντρωση βιβλίων για τη βιβλιοθήκη των Αγροτικών Φυλακών Αγιάς από τη Σύμπραξη Χανίων. Οπως αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση, υπάρχει ανάγκη για: Βιβλία τεχνικών επαγγελμάτων, βιβλία ανθοκομίας – κηποτεχνίας, λογοτεχνικά βιβλία, λεξικά κυρίως: Ελληνο-αραβικά και Αραβο-ελληνικά, Ελληνο-τουρκικά και Τουρκο-ελληνικά, Ελληνο-ρουμανικά και Ρουμανο-ελληνικά, Ελληνο-βουλγαρικά και Βουλγαρο-ελληνικά, Ελληνο-αλβανικά και Αλβανο-ελληνικά, Ελληνο-σερβικά και Σερβο-ελληνικά, Ελληνικά – Παστό και Πάστο – Ελληνικά. Τα βιβλία συγκεντρώνονται στα γραφεία της Σύμπραξης Χανίων, Ελ. Βενιζέλου 4, 3ος όροφος (κτήριο ΕΒΕΧ), από Δευτέρα έως και Παρασκευή και ώρες 8.30 π.μ. – 4.30 μ.μ.. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν με την κα Β. Ιωαννίδου ή την κα Ζ. Ζέτσεβα στο τηλ.: 2821056899.
Συνεχίζεται η συγκέντρωση βιβλίων για τις Αγροτικές Φυλακές Αγιάς
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)