H κοινωνική δράση «απέναντι στις εξορύξεις και στον περιβαλλοντοκτόνο νόμο» αλλά και περαιτέρω ενέργειες σε ότι αφορά το Στρατόπεδο Μαρκοπούλου, της ΒΑΠΕ συζητήθηκαν στην Ανοιχτή Συνέλευση – συζήτηση ενάντιας στις εξορύξεις υδρογονανθράκων, που πραγματοποιήθηκε χθες το βράδυ στο χώρο του Πάρκου Ειρήνης και Φιλίας. Αρχικά τη συζήτηση άνοιξε με εισήγηση ο μηχανικός Γιώργος Πιαγκαλάκης και ακολούθησαν μια σειρά τοποθετήσεις από τους συγκεντρωμένους.
Συνέλευση ενάντια στις εξορύξεις
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)