Ελπίδα σε 8χρονο Χανιωτόπουλο έδωσε η τοπική κοινωνία, καθώς ανταποκρίθηκε στο κάλεσμα για συγκέντρωση των απαιτούμενων χρημάτων προκειμένου ο μικρός να πραγματοποιήσει μια σημαντική χειρουργική επέμβαση.
Η Μητρόπολη Κυδωνίας και Αποκορώνου ανακοίνωσε χθες ότι «χάρη στην συμβολή των πιστών, τη δράση των ενοριών αλλά και τη βοήθεια όλων των Χανιωτών, το ποσό των 13.000 ευρώ συγκεντρώθηκε δίνοντας στο 8χρονο Χανιωτόπουλο το εισιτήριο για το χειρουργείο που είναι απαραίτητο ώστε να μην μείνει παράλυτο».
Eνα μεγάλο μπράβο στους πολίτες που ανταποκρίθηκαν αλλά και στη Μητρόπολη που κινητοποιήθηκε και στάθηκε για ακόμα μια φορά στο πλευρό συμπολιτών μας που το έχουν ανάγκη.