Τροχαίο δυστύχημα, σημειώθηκε απογευματινές ώρες χθες, στο λιμάνι Ηρακλείου όταν Ι.Χ. αυτοκίνητο με οδηγό έναν 66χρονο, σύμφωνα με την ανακοίνωση του Λιμενικού Σώματος «εισήλθε στο αντίθετο ρεύμα κυκλοφορίας και προσέκρουσε σε μεταλλικό κιγκλίδωμα οριοθέτησης της λιμενικής εγκατάστασης».
Ο 66χρονος διεκομίσθη στο Πανεπιστημιακό Γενικό Νοσοκομείο Ηρακλείου, όπου και διαπιστώθηκε ο θάνατος του.
Από το Κεντρικό Λιμεναρχείο Ηρακλείου που διενεργεί την προανάκριση, παραγγέλθηκε η διενέργεια ιατροδικαστικής εξέτασης.