Οπως έκανε γνωστό χθες η ΕΠΣ Χανίων την ερχόμενη Δευτέρα 8 Σεπτεμβρίου και ώρα 20:00, στα γραφεία της Ενωσης, θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση των τοπικών πρωταθλημάτων για την αγωνιστική περίοδο 2014-2015.
Επίσης ανακοινώθηκε και το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής του Κυπέλλου με τους μισούς αγώνες από τους 16 να διεξάγονται Τετάρτη. Συγκεκριμένα την ερχόμενη Τετάρτη 10 Σεπτεμβρίου (17.00) θα γίνουν οι αγώνες των ομίλων 1ου, 3ου, 4ου και τα παιχνίδια των Νέων ΑΟΧ (με Αστέρα Χ.) και Νέων Πλατανιά (με ΑΕ Κυδωνίας) για τους ομίλους 5 και 7 αντίστοιχα.
Οι υπόλοιπες ομάδες θα παίξουν Σάββατο (17.00) με εξαίρεση τις συναντήσεις: Μινώταυρος – Κρ. Αστέρας (6ος), Παγχανιακός – ΕΘΚ (7ος) και Φωστήρας – ΙΝΚΑ (8ος) που θα διεξαχθούν την Κυριακή το πρωί (10.30)